Zobacz cały wątek

banki i kredyty hipoteczne
czwartek 15 maja 2008 16:42

Banki naciągają klientów

Mylić się jest rzeczą ludzką, ale dziwna sprawa - banki udzielające kredytów hipotycznych myliły się zawsze na niekorzyść klienta. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował umowy, które banki dają do podpisu klientom. I okazało się, że wszystkie skontrolowane banki stosują niekorzystne dla konsumentów zapisy.

Kontrolerzy poszli do 19 banków, w którychi badali wzorce umów, regulaminy, tabele opłat i prowizji oraz umowy ubezpieczenia kredytów hipotecznych. Głównym celem kontroli było wykrycie nieprawidłowości i wyeliminowanie z obrotu prawnego niekorzystnych dla konsumentów postanowień.

W każdym z banków stwierdzono uchybienia. UOKiK zakwestionował ponad 40 klauzul dotyczących przydzielania takich kredytów.

Skontrolowano banki: Bank BPH, Bank Millennium, Bank PEKAO, Bank Pocztowy, Bank Ochrony Środowiska, Bank Zachodni WBK, BRE Bank, Deutsche Bank PBC, Fortis Bank, GE Money Bank, Getin Bank, ING Bank Śląski, Invest Bank, Kredyt Bank, Lukas Bank, Nordea Bank Polska, Nykredit, PKO Bank Polski i Santander Consumer Bank.

Jakie są najbardziej rażące nieprawidłowości? A choćby umieszczanie we wzorcach umownych postanowień uprawniających banki do przeprowadzania inspekcji nieruchomości, będącej zabezpieczeniem kredytu lub też żądania od konsumenta dostarczenia wyceny takiej nieruchomości. Nie trzeba dodawać, że za wycenę płaci klient.

Zdaniem UOKiK, banki przyznają sobie także zbyt szeroki zakres uprawnień. Urząd zakwestionował postanowienia umożliwiające bankom zmianę waluty i oprocentowania kredytu w przypadku zmiany sytuacji społeczno-politycznej lub ekonomicznej kraju waluty kredytu. O tym, kiedy można to zrobić w praktyce decyduje bank, bo nie sprecyzowano w umowie co oznacza "zmiana sytuacji społeczno-politycznej".

Umowa o przydzielenie kredytu hipotecznego jest jedną z najważniejszym w życiu. Dlatego UOKiK radzi, żeby przed podpisaniem umowę dokładnie przeczytać i sprawdzić pod kątem tzw. haczyków. Warto także poprosić prawnika o sprawdzenie umowy pod kątem jej zgodności z kodeksem cywilnym.

W 2007 roku banki udzieliły kredytów hipotecznych w wysokości prawie 60 miliardów złotych. To o ponad 46 procent więcej niż rok wcześniej. Średnia wartość jednego wynosiła 182 tysięcy złotych.

Przeciwko tym bankom, które nie zmienią kwestionowanych klauzul, Urząd chce wszcząć postępowania w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. UOKiK zamierza też skierować pozwy do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie uznania klauzul za niedozwolone.

Zawsze można zwrócić się o pomoc do miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów czy organizacji pozarządowych - Federacji Konsumentów i Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 0 800 800 008.
Data: Pią Maj 16, 2008 22:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 28
Wyświetleń 676

 

Zobacz cały wątek


Banki kłamią w reklamach

Reklamy banków i towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej świadomie wprowadzają klientów w błąd
zobacz galerię Reklamy banków i towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej świadomie wprowadzają klientów w błąd fot. Krzysztof Kaliński
Reklamy banków i towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej świadomie wprowadzają klientów w błąd

Reklamy banków i towarzystw ubezpieczeniowych coraz częściej świadomie wprowadzają klientów w błąd - stwierdziła Komisja Nadzoru Bankowego. Dotyczy to kampanii nawet największych i najbardziej szanowanych instytucji. KNB zamierza ten proceder ukrócić. Kary mogą iść w miliony złotych - pisze DZIENNIK.

PKO BP w reklamie MAX Lokaty obiecywał 6 proc. zysku, ale nie informował, że naliczanie odsetek rozpocznie dopiero po jakimś czasie. Dla wyjątkowo pechowych klientów oznaczało to, że ich pieniądze będą bezczynnie leżeć na lokacie nawet przez półtora miesiąca. Manipulacja okazała się bardzo skuteczna - bank dzięki tej kampanii w ciągu kilku tygodni zebrał gigantyczną kwotę 7,5 miliarda złotych.

To nie jest odosobniony przypadek. Aktor Piotr Fronczewski z psem Fąflem zachwala 8-procentową lokatę Getin Banku. Nie dodaje jednak, że takie oprocentowanie dostaniemy, zamrażając pieniądze nie na rok, ale na dwa lata. Hubert Urbański reklamował lokatę Banku Millennium z oprocentowaniem 10-proc. Niestety, obowiązywało ono tylko w ostatnim miesiącu jej trwania.

Kolejna gwiazda show biznesu Fin Toni Hyyrylainen z programu "Europa da się lubić" zachwycał się kontem Nordea Spektrum. Jednak bezpłatne prowadzenie rachunku i darmowe wypłaty z bankomatów dotyczyły tylko tych osób, które w ciągu trzech miesięcy wpłaciły do Nordea Banku co najmniej 4,5 tys. zł. Sztuczki reklamowe stosują także ubezpieczyciele. Allianz dostał od Komisji Etyki Reklamy nakaz wycofania kampanii, w której twierdził, że ma najtańsze AC i OC na rynku. Okazało się bowiem, że można znaleźć lepszą ofertę.

Dotychczas takie praktyki były prawie bezkarne. Nadzór finansowy chce to zmienić. W Ministerstwie Finansów jest już propozycja zmian w przepisach, która wprowadzałaby ostre kary na nierzetelnych reklamodawców. Nadzór zyskałby prawo do:

- wydania zakazu emisji nierzetelnej reklamy,
- nakazania zamieszczenia w mediach ogłoszenia z objaśnieniem szczegółów oferty, a jeżeli nie da to skutku
- nałożenia nawet miliona złotych kary.

Czy banki przestraszą się tych kar? Nadzór okazał się już skuteczny w przypadku wprowadzonych w zeszłym roku podobnych obostrzeń dotyczących funduszy inwestycyjnych. Aż siedmiu funduszom nakazał zaprzestania emisji reklam, które obiecywały wysokie zyski, a nie wspominały o ryzyku straty. "Dzisiaj problem nierzetelnych reklam funduszy już nie istnieje" - mówi Katarzyna Biela z KNF.

Same banki niechętnie podchodzą do pomysłu nadzoru. "Nie ukrywam, że zdarzały się przypadki nieprecyzyjnych albo niepełnych informacji podawanych w reklamach. Ale spodziewałbym się raczej jakiejś formy perswazji ze strony KNF, wyrażenia dezaprobaty dla niektórych działań reklamowych banków niż zmian prawnych" - mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich.

W inny sposób sceptyczni są ludzie reklamy. "Należy unikać tworzenia zbyt dużej liczby szczegółowych przepisów, które utrudniają funkcjonowanie rynku, a w efekcie i tak z łatwością są potem omijane" - mówi Juliusz Braun, dyrektor generalny Związku Stowarzyszeń Rada Reklamy. "Jeśli pomysły KNF będą zbyt restrykcyjne, marketingowcy z pewnością znajdą sposób, by je ominąć" - dodaje Jacek Maciejewski z agencji reklamowej Euro RSCG 4D.

Marta Chmielewska-Racławska
Data: Czw Cze 26, 2008 11:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1748
Wyświetleń 32257

Zobacz cały wątek

Dzisiaj jakaś czerwona stodwójka panoszy się na 23/33. Ną pętli zachodniej stał też jeden skład w Getin Bank i solówka.
Tak w ogóle muszę jeszcze kupić bilet kwartalny.
Data: Wto Sty 02, 2007 11:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 286

Zobacz cały wątek

Faktycznie racja miało byc napisane getin bank,dzięki za zwrócenie uwagi ,zaraz tam poprawie.
Data: Sro Lut 21, 2007 22:18
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 563
Dzięki kryzysowi zarobisz na lokatach

Beata Tomaszkiewicz 2008-09-30 19:30:03, aktualizacja: 2008-09-30 22:48:39

No i wysypało się. Wystarczyło, że w poprzedni poniedziałek PKO BP, drugi - a do niedawna największy - bank na rynku detalicznym, podniósł oprocentowanie depozytów, a konkurencja natychmiast zrobiła to samo. I to ku niewątpliwej radości klientów indywidualnych.

Od dziś, jak się udało ustalić "Polsce", oprocentowanie lokat podwyższa Getin Bank. To spółka, która już rok temu rozpętała na rynku wojnę na ceny depozytów. Jednak ostatnio przycichła i nieco opuściła rynek. Teraz wraca do gry. O 0,5 pkt proc. do 7 proc. w skali roku Getin podniósł stopę lokat trzymiesięcznych. Daje mu to trzecie miejsce na rynku pod względem atrakcyjności tych depozytów. Na pierwsze w ostatni poniedziałek wysforował się Nordea Bank. Daje on aż 10 proc.

Jednak nic za darmo. By dostać tyle, trzeba albo mieć w banku konto, albo je założyć. Minimalna kwota lokaty wynosi 500 zł, ale nie można złożyć więcej niż 10 tys. zł. - W przeciwieństwie do wielu konkurentów my określamy tylko kwotę minimalną depozytu na poziomie 500 zł. Nie mamy górnej granicy. Nie oczekujemy także od klienta kupienia u nas żadnej innej oferty - zaznacza Wojciech Sury, rzecznik Getin Banku.

Spółka podniosła także o o, 25 pkt proc. do 7,5 proc. stopę
lokat rocznych. To czwarta pod względem atrakcyjności oferta na rynku. Zwiększono również z 8 do 8,5 proc. oprocentowanie lokat dwuletnich i jest to zdecydowanie w tej chwili najlepsza propozycja.

Getin to niejedyna instytucja finansowa, która od dziś podwyższa stawki płacone za depozyty. Do gry włącza się także BZ

WBK, trzeci pod względem wielkości bank na rynku. Oprocentowanie 12-miesięcznych lokat wzrosło o 0,5 pkt proc. Jednak ostateczną stawkę spółka uzależnia od wysokości wpłaconych kwot. Dla np. przedziału 5-20 tys. zł wynosić teraz będzie 6 proc., a powyżej 50 tys. zł - 7 proc. Na rynku można więc znaleźć przynajmniej kilka ofert atrakcyjniejszych, i to nie dotyczy tylko osób, które mogą zadeklarować zablokowanie na rok bardzo wysokich kwot.

Ale to, że duże banki nie mają najlepszych propozycji, jest bardzo typowe dla rynku. Nie muszą tak aktywnie walczyć o klientów, bo ci i tak sami do nich przyjdą, wystarczy, że trochę poprawią ofertę. Tak jest także w przypadku PKO BP, który rozkręcił karuzelę z lokatami.

Wystarczy, że stopę rocznej podniósł do 5,5 proc., a 18-miesięcznej do 7 proc. w skali roku. - PKO BP nie miał atrakcyjnych depozytów. Musiał podnieść ich oprocentowanie, by nie tracić klientów - uważa Michał Macierzyński, analityk Bankier.pl. Jest przekonany, że nowe oferty Getinu, Nordea czy BZ WBK to dopiero początek lawiny.

Plan wprowadzenia nowych depozytów ma Multibank z grupy BRE. Niewykluczone, że dziś zaprezentują go też dwa małe banki - Pocztowy i BWE. Bo zarówno instytucje finansowe, jak i klienci indywidualni nie mają obecnie wyboru. Te pierwsze muszą gdzieś pozyskiwać pieniądze na kredyty, bo na rynku międzybankowym jest coraz ciężej. A w czasach zapaści na giełdzie, i tym samym w funduszach inwestycyjnych, klienci nie mają bezpieczniejszych i bardziej dochodowych inwestycji niż depozyty.

http://polskatimes.pl/pieniadze/49986,d ... ,id,t.html
Data: wtorek, 30 września 2008, 22:52
 
Odpowiedzi: 758
Wyświetleń 86863

Zobacz cały wątek

Nowe Ardo dostał też #583+584.
W Gliwicach reklamę Getin Bank dostał skład #655+393 i również ładnie się w niej prezentuje.
Data: Czw Lis 30, 2006 14:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 546
Wyświetleń 16156

Zobacz cały wątek

na satelicie pokazuje modrzejowską 20 - dziura ma numer 18 potem 20 to ta fajna duża kamienica - 22 to byłaby kolejna- nie kojarzę co tam jest - w googlach wyskakuje getin bank
Data: Pon Lis 24, 2008 18:05
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 117
Wyświetleń 7741

Zobacz cały wątek

Cytat: Zszedł ostatni Getin Bank, zamiast niego #680+679 dostał Warkę. Premiera na 2003


Warka powraca
Może znowu opanuje kilka składów i Citków.
Data: Pon Mar 26, 2007 18:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 546
Wyświetleń 16156
Opinie o banku Getin Bank SA (DomBank).
Data: 6 paź 2008, o 10:03
 
Wyświetleń 53

Zobacz cały wątek

Ale oni chyba wiedzą w razie czego, że ktoś sie włamał na konto? Bo Getin bank nie da sie obłsużyuć przez internet chyba...
Data: 2008-05-03, 21:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1483

Zobacz cały wątek

Zszedł ostatni Getin Bank, zamiast niego #680+679 dostał Warkę. Premiera na 2003
Data: Pon Mar 26, 2007 16:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 546
Wyświetleń 16156
Ja będę niebawem kręcił profesjonalny dokument, dla siebie, dla nas..

Postanowiłem, że wezmę profesjonalnego filmowca ze sprzętem (mój kolega)
zapukamy do drzwi akademii ekonomicznej, pokażemy "money as debt" i rozłożymy ten filmik na kawałki. (to jedyna słuszna droga, by poznać prawdę)
Nie będę się opierał tylko i wyłącznie na wiedzy jednego wykładowcy. Porównam ją z wiedzą innych. Sam postaram się wyciągnąć wnioski.
Mimo chodem zamierzam poruszyć również temat i rozwniąć go dokładnie. W ten sposób postaram się dotrzeć również i do NBP.

Nie zapominajcie, że są również i banki polskie. Getin bank założony przez Czarneckiego, Polaka. I takie właśnie banki są wykupowane przez "EKIPĘ"

Zobacz cały wątek

Wiem że trochę necroposting ale nie będę dublować tematów...

Ponieważ moje przeboje z bankami nadal trwają a nie chcę już smęcić w zrzędliwym, dopisuję tu - polecajcie banki, w których macie konta i/lub uważacie że są generalnie user-friendly.
Można też ponarzekać na banki, które uważacie za przeciwieństwo user-friendly w ramach ostrzeżenia.

No i to tyle.

PS: Aha, mBank jest u mnie spalony niezależnie od tego ile osób go poleci - przepraszam z góry
PS2: Dla ułatwienia - poniżej jest jakaś tam w miarę kompletna lista większych banków w PL:

- PKO BP / ew. Inteligo
- Pekao SA
- mBank (BRE)
- Multibank (BRE)
- BZWBK
- BPH
- BGŻ
- ING
- Lukas Bank
- Millennium
- Citibank Handlowy
- Kredyt Bank
- Getin Bank
- Dominet
- Deutsche Bank
- VW Bank Direct
- Toyota Bank
Data: 16:42, Niedziela 10.08.2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 52
Wyświetleń 3129

Zobacz cały wątek

Cytat: "To juz jest koniec nie ma juz nic jestesmy wolni mozemy isc
To juz jest koniec mozemy isc jestesmy wolni bo nie ma juz nic"
wygraliscie, nie chce mi sie uszczesliwiac ludzi na sile i koncze sie wypowiadac w tym temacie.

EOTWątek wyraźnie utraci na jakości.

wiadomość z rynku broker.
Getin bank ograniczył -w praktyce wstrzymał-od poniedziałku akcje kredytową ( gotówka, konsola, hipoteka ). Wczoraj otrzymał zastrzyk finansowy na sfinansowanie wstrzymanej akcji kredytowej. Ryzyko większych problemów - prawdopodobne.
Data: 11:36, 15 Paź '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1241
Wyświetleń 121870

Zobacz cały wątek

Może to kogoś zainteresuje - z tego co wiem, kredytów hipotecznych na zakup mieszkań przy Ślicznej 30 udzielały do tej pory 3 banki:

- PKO BP S.A.
- GE Money Bank S.A.
- DomBank (GETIN Bank S.A.)

No chyba, że mam już nieświeże informacje.

Nie wiem jak z innymi bankami, ale z doświadczenia mogę powiedzieć (co pewnie nie zaskoczy dobrze poinformowane osoby), że załatwianie kredytu może się przedłużyć podczas analizy prawnej związanej z badaniem przeszłości inwestycji (Leopard)

Pozdr.
Data: Pon Maj 19, 2008 7:48 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 156

Zobacz cały wątek

He he....
wiemy, że na starą gwardię zawsze możemy liczyć...
lada moment będą aktywne strony z informacjami....
a także formularze zgłoszeniowe.
spokojnie, spokojnie.... mamy w zanadrzu jeszcze kilka niespodzianek!

A teraz na szybko:

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (.doc) proszę przysłać na adres email:
lub

Wpłaty oczywiście:
Porsche Klub Polska
20-711 Lublin
ul. Tatiany 20

GETIN Bank SA 53 1560 1195 0051 2372 2005 0001

Bazą zlotu jest HOTEL 500***
Miejsca w hotelu są zarezerwowane (110 pokoi) na hasło "Porsche Club Polska"
Cena promocyjna dla uczestników IPF- IX Zlotu PCP - ASJP to
pok 1 os. - 149 zł/dobę ze śniadaniem
pok 2 os. - 179 zł/dobę ze śniadaniem

Uczestnicy samodzielnie dokonują rezerwacji pokoju
z puli przydzielonej dla Porsche Club Polska
Data: Czw Sie 07, 2008 21:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 191
Wyświetleń 25063

Zobacz cały wątek

Ja będę niebawem kręcił profesjonalny dokument, dla siebie, dla nas..

Postanowiłem, że wezmę profesjonalnego filmowca ze sprzętem (mój kolega)
zapukamy do drzwi akademii ekonomicznej, pokażemy "money as debt" i rozłożymy ten filmik na kawałki. (to jedyna słuszna droga, by poznać prawdę)
Nie będę się opierał tylko i wyłącznie na wiedzy jednego wykładowcy. Porównam ją z wiedzą innych. Sam postaram się wyciągnąć wnioski.
Mimo chodem zamierzam poruszyć również temat i rozwniąć go dokładnie. W ten sposób postaram się dotrzeć również i do NBP.

Nie zapominajcie, że są również i banki polskie. Getin bank założony przez Czarneckiego, Polaka. I takie właśnie banki są wykupowane przez "EKIPĘ"
Data: 22:51, 15 Wrz '08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 838

Zobacz cały wątek

Czasami tak bywa ze szukamy informacji o tym jak szukac pracy, gdzie i czy warto pracowac w okreslonym miejscu za okreslone wynagrodzenie.

Jezeli macie jakies "bogate doswiadczenie" to prosze podzielcie sie - ktos napewno to wykorzysta

Moje doswiadczenie nie jest az tak duze ale... przepracowalem ostatnie wakacje i bylo swietnie. udalo mi sie odbyc praktyki w 2 instytucjach: Urzad pracy oraz Getin Bank.

Tydzien temu udalo mi sie rowniez zalapac na prace tymczasowa przy inwentaryacji w duzym markecie budowlanym - praca nie byla dosc interesujaca ale sam fakt jej wykonywania i poznawania nowych ludzi byl dos ciekawy i przyczynil sie o nowe znajomosci i nie lada "wesole wspomnienia"
pozdrawiam ziomkow z budowlanki
Data: Czw Lis 02, 2006 8:08 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 1004

Zobacz cały wątek

PS. uwaga na Dom Bank (Getin) bandyckie zapisy umowy, niestety zgodne z prawem.
Janusz[/quote]

Jeśli tak do końca nie znasz oferty Dom Bank (Getin) to nie krytykuj żadnego banku, bo ja w swojej ofercie Dom Banku nie mam opłat za wcześniejszą spłatę czy też przewalutowanie.
A tak w ogóle nie ma złych czy dobrych Banków, uzależnione to jest od tego czy klient spełnia warunki danego Banku w danym momencie jeśli nie spełnia to musi zgodzić się na warunki postawione przez Bank, lub nie brać kredytu.
Data: Wt, 12 sie 2008, 19:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 297

Zobacz cały wątek

Cytat:

Agencja ratingowa Moody's obnizyła rating dla 2 polskich banków.

Najwyrazniej Moody's zaraził się "debilizmem" od S&P, prawda ?

Ale Zatroskany przetłumaczy to z "polskiego na nasze", bo widocznie moj łeb pod beretem tego nie pojmujeSłówko o agencjach ratingowych:

Niezależnie od Twych racji dodam, że Getin Bank kiepsko się wiodło jeszcze przed kryzysem, także Twój news z paru względów jest słabym argumentem
Data: 13 Lis 2008, 15:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 123
Wyświetleń 7341

Zobacz cały wątek

Cytat:Bank prawie nigdy nie traci na karcie kredytowej;A nie mówiłem, ty i wielu innych na różnych forach chwaliliście sie, jak to można zarobic, wywołując lawine wniosków o karte w tym celu i mamy efekt.
Ja sobie na razie poradzę, bo inwestując zarabiam więcej niż ta nowa opłata, ale od listopada oszczędzanie na lokacie korzystając z przelewu z KK WBK stało sie nieopłacalne.
Masz rację, bank nigdy nie traci na karcie, bo jak widzi, ze zaczyna tracic to zmienia regulamin.
Jesli zamierzałeś zarabiac tak na lokacie, to moze ta lekcja cie czegos nauczy, że gdzie wali tłum to zarobek sie kończy, więc nalezy trzymac buzie zamknietą na kłódkę. Rozumiem, że można podopowiedziec coś rodzinie, kochance, przyjacielowi, ale na publicznych forach?
Ciekawe kiedy Getin sie wkurzy, na razie to otrzymanie od nich karty graniczy z cudem.
Data: środa, 17 września 2008, 19:02
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 109
Wyświetleń 11150

Zobacz cały wątek

Przygotuje symulacje spłat, ocenię zdolność kredytową oraz pomogę dobrać ofertę zaspokajającą indywidualne i zróżnicowane potrzeby najbardziej wymagających. Służę pomocą w zebraniu wymaganych dokumentów, a następnie wypełniam formularze wybranego wcześniej banku. Nie wiąże się to z ŻADNYMI DODATKOWYMI KOSZTAMI!!!

Wybiorę najlepszą dla Ciebie z ofert następujących banków :
- GE Money Bank S.A.
- DOM BANK – Oddział GETIN BANK SA Warszawa
- Pekao S.A.
- PKO BP S.A.
- Millennium Bank S.A.
- BPH S.A.
- Santander Consumer PTF Bank
- Polbank EFG
- Deutsche Bank PBC S.A.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Anna Klimowicz
Kom. 0 697-674-999
Data: Nie 19-11-2006, 14:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1476

Zobacz cały wątek

29.1.Warszawa (PAP) - Getin Bank i Noble Bank planują, że do połączenia operacyjnego obu banków dojdzie do końca 2009 roku - poinformowały banki w czwartkowym komunikacie.

"Wstępnie termin zakończenia procesów związanych z łączeniem się banków przewiduje się na koniec 2009 roku" - napisano w komunikacie prasowym.

Wcześniej dojść ma do połączenie prawnego obu banków. W tym czasie banki muszą m.in. uzyskać zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na połączenie oraz zezwolenie dla Getin Holding na wykonywanie prawa głosu z ponad 75 proc. akcji Noble Banku. (PAP)

--------------------------

Katowice mogą zostać siedzibą obu banków po przeprowadzeniu fuzji.
Data: Czw Sty 29, 2009 2:23 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 510
Wyświetleń 58321
Czasami tak bywa ze szukamy informacji o tym jak szukac pracy, gdzie i czy warto pracowac w okreslonym miejscu za okreslone wynagrodzenie.

Jezeli macie jakies "bogate doswiadczenie" to prosze podzielcie sie - ktos napewno to wykorzysta

Moje doswiadczenie nie jest az tak duze ale... przepracowalem ostatnie wakacje i bylo swietnie. udalo mi sie odbyc praktyki w 2 instytucjach: Urzad pracy oraz Getin Bank.

Tydzien temu udalo mi sie rowniez zalapac na prace tymczasowa przy inwentaryacji w duzym markecie budowlanym - praca nie byla dosc interesujaca ale sam fakt jej wykonywania i poznawania nowych ludzi byl dos ciekawy i przyczynil sie o nowe znajomosci i nie lada "wesole wspomnienia"
pozdrawiam ziomkow z budowlanki
Może to kogoś zainteresuje - z tego co wiem, kredytów hipotecznych na zakup mieszkań przy Ślicznej 30 udzielały do tej pory 3 banki:

- PKO BP S.A.
- GE Money Bank S.A.
- DomBank (GETIN Bank S.A.)

No chyba, że mam już nieświeże informacje.

Nie wiem jak z innymi bankami, ale z doświadczenia mogę powiedzieć (co pewnie nie zaskoczy dobrze poinformowane osoby), że załatwianie kredytu może się przedłużyć podczas analizy prawnej związanej z badaniem przeszłości inwestycji (Leopard)

Pozdr.
Witam,
Czy frak czy gotówka to zalezy na jaki okres byłby brany ten kredt jeżeli miałby to być krótki okres to mysle, że różnica miedzy pln a chf jest tak niewielka , że nie ma sensu waluta obca. ponieważ co miesiąc rata bedzie inna a róznica może wynosić 20zł.
Który bank najlepszy? hmm jest likla opcji, proponuję się zastanowić nad Getin bankiem saantanderem lub ge ale nie konkretnie samochodowym ale gotówkowym, którego zabezpieczeniem będzie auto. Jest to nowa propozycja Ge mony banku. Klient ma kilkadziesiat dnia na "przedłożenie samochodu jako zabezpieczenie" otrzymuje gotówke na auto a dopiero po załatwieniu wszelkich formalności związanych z rejestracją itd udaje się do wydziału aby wstęplowac bank do dowodu rej. i przedłożenia tego bankowi. Zatem samo kupienie auta trwac może chwilę szybciej. Jesli chodzi o getin bank i santander to sa dwa banki, które mają najlepsze produkty samochodowe. niestety teraz kredyty samochodwowe już zdrożały dlatego proponuję się zainteresować tymi trzema rozwiązaniami i wybrać najkorzystniejsze co bedzie widac po ofertach. oczywiście prosze się doiwedziec jakie są opłaty okołokredytiiwe czyli ubezpieczenia zabezpieczenia prowizje i faktyczne oprocentowanie. gdyby nasunęły się jeszcze jakieśpytania proszę pytać. chetnie pomogę.
pozdrawiam Nina.

Zobacz cały wątek

Co czwarta lokowana złotówka trafia do GetinBanku
ksta 18-06-2008, ostatnia aktualizacja 18-06-2008 19:15

Getin Bank od początku roku zebrał 2,87 mld zł depozytów detalicznych. W drugiej połowie roku bank będzie kontynuował strategię promocji produktów depozytowych

- Według danych NBP, w I kwartale przyrost depozytów w systemie bankowym wyniósł ponad 25 mld zł. W ciągu dwóch miesięcy II kwartału, było to, według wstępnych danych, około 4 mld zł. Oznacza to, że co czwarta złotówka z przyrostu w systemie wpłacona została na lokatę w naszym banku - powiedział Marek Niewiadomski, dyrektor Departamentu Depozytów Detalicznych Getin Banku.

- Już w połowie czerwca sprzedaż przekroczyła 1 mld zł. Zakładamy, że w kolejnych kwartałach trend ten uda się utrzymać – dodał Niewiadomski.

Wpływ na wyniki sprzedażowe miało między innymi zwiększenie dostępności dzięki rozwojowi sieci placówek własnych i franczyzowych.

Obecnie bank ma 65 placówek franczyzowych. Według wcześniejszych informacji docelowo w 2009 roku Getin Bank chce mieć około 300 placówek partnerskich i podobną liczbę placówek własnych.

W okresie styczeń-czerwiec 2008 r. Getin Bank zebrał więcej depozytów detalicznych niż w całym 2007 r. W 2007 r. Getin zebrał depozyty detaliczne za ponad 2,7 mld zł, o ponad 63 proc. więcej niż w 2006 r.
Źródło : PAP
Data: Czw Cze 19, 2008 10:06 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 17035
Witam wszystkich!

W imieniu Zarządu PCP serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej Szkole Jazdy Porsche, która odbędzie się 05 kwietnia 2008 r (sobota) na lotnisku w Ułężu.

Impreza będzie miała charakter szkoleniowy, jednak będą również przejazdy na czas zaliczane do klasyfikacji generalnej PCP w 2008r.

Najprawdopodobniej odbędą się 3 próby, z czego jedna będzie typowo szkoleniowa, natomiast pozostałe dwie będą punktowane.

Przebieg imprezy:

- 9.00 - rejestracja uczestników,
- 9.30 - odprawa i rozpoczęcie jazd zapoznawczych,
- od godz. 11.00 będą dostępne stoliki z ławeczkami, oraz napoje: kawa, herbata, chłodne napoje,
- 13.00 - 15.00 - obiad,
- 16.30 - 17.00 - ogłoszenie wyników i zakończenie imprezy.

Koszty uczestnictwa:

- 100 zł - wpisowe klubowicza - w tym udział w imprezie oraz obiad,
- 200 zł - wpisowe osób z poza klubu - w tym udział w imprezie i obiad,
- 50 zł - obiad osób towarzyszących do wykupienia obowiązkowo.

Jedyna forma uiszczania opłat za uczestnictwo w imprezie to przelew bankowy na rachunek Klubu do dnia 01.04.2008r:

GETIN Bank SA
53 1560 1195 0051 2372 2005 0001

Po upływie wyznaczonego terminu nie będą przyjmowane zgłoszenia.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Klubu:

Telefony kontaktowe:

tel. 502 111 991 - Jarek Guldynowicz
tel. 608 343 707 - Marcin Mazurek

Z wyrazami szacunku

Marcin Mazurek

Zobacz cały wątek

Temat edycji 2008: Fundusze Inwestycyjne

Informacje:

Od 1 lutego do 9 kwietnia 2008 r. trwać będzie REKRUTACJA do III edycji nowatorskiego programu Fundacji im. Lesława A. Pagi – Akademii Liderów Rynku Kapitałowego (ALRK).

Akademia to innowacyjny projekt edukacyjny, skierowany do studentów 3.,4. i 5. roku oraz absolwentów do 26-go roku życia. Specjalnie opracowany program szkoleń i staży w najlepszych firmach działających na obszarze rynku kapitałowego zapewnia absolwentom ALRK doskonały początek kariery zawodowej. Co roku do Akademii przyjmowanych jest 30 osób.

Celem projektu jest stworzenie trwałej instytucji edukacyjnej, kształcącej przyszłe elity rynku finansów w Polsce.

Akademia składa się z dwóch elementów – szkoły letniej (2 tygodniowe szkolenia prowadzone przez ekspertów rynku) oraz praktyki w firmie partnerskiej (min. 2-miesięczny, platny staż).

III edycja ALRK poświęcona będzie Funduszom Inwestycyjnym.

Partnerzy projektu: AIG Fundusze Inwestycyjne, Allianz TFI, Fundusze Inwestycyjne Arka, Bank BGŻ, Centralny Dom Maklerski Pekao, Citibank Handlowy, Deloitte, DOOR, Enterprise Investors, Forum TFI, Gessel, Getin Holding, Giełda Papierów Wartościowych, Dom Maklerski IDMSA, Grupa ITI, Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Komisja Nadzoru Finansowego, Opera TFI, PKN Orlen, PKO TFI SA, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych, TVN.

Patroni medialni: TVN CNBC, Radio PIN, Forbes, Newsweek, Harvard Business Review Polska, Gazeta Bankowa, Money.pl, Bankier.pl, Kariera.com.pl, Gazeta Studencka, Manko, Dziennik.

Organizacje współpracujące: SKN Inwestor, Koło Naukowe Ekonomistów UMCS, Koło Naukowe Komunikacja w Biznesie, Koło Naukowe Rynku Kapitałowego Index, Koło Naukowe Inwestycji i Finansów „Market Wizards”.
Data: Nie Mar 09, 2008 2:24 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 718

Zobacz cały wątek

Polskie banki idą na podbój Europy

Nasze banki masowo ruszyły za granicę. Jedne chcą oferować usługi rodakom poza granicami, inne walczyć o klientów z innych państw - pisze dziennik "Polska".

"Wczoraj działalność w Czechach i na Słowacji rozpoczął mBank, marka detaliczna BRE. Klienci z obu krajów na stronach internetowych spółki mogą składać wnioski o otwarcie konta. Na razie mBank ma zamiar oferować rachunki, karty debetowe, lokaty, kredyty konsumpcyjne. Stopniowo rozszerzy ją np. o kredyty hipoteczne, jednostki funduszy inwestycyjnych, czy możliwość doładowywania kart telefonicznych.", pisze "Polska".

"BRE to niejedyna instytucja finansowa, która zaczyna zagraniczną ekspansję, choć jedyna, która postanowiła się rozwijać na innych rynkach bez przejmowania innego banku. Za możliwościami zakupów rozgląda się PKO BP, obecnie największy bank detaliczny w Polsce. Na razie jest tylko właścicielem maleńkiego banku na Ukrainie. Ale to nie zaspokaja jego ambicji. Chciałby przejąć na Ukrainie jakąś większą instytucję finansową. Interesuje go też rynek rosyjski [...]. Ale właśnie na Ukrainie szykuje mu się polska konkurencja - Pekao SA i zdecydowanie mniejszy Getin Holding.", czytamy.

Polskie banki walczą również o pieniądze emigrantów. "Na pierwszą połowę grudnia otwarcie placówki w Londynie zapowiedział PKO BP, a za pół roku zrobi to BRE. Banki chcą oferować naszym rodakom na Wyspach m.in. kredyty hipoteczne. PKO BP już od ponad tygodnia we współpracy z brytyjskim bankiem NatWest umożliwia otwieranie podwójnych kont. Osoba wyjeżdżająca może równocześnie otworzyć rachunek w PKO BP i z automatu w banku partnerskim. Podobnie Polak w Anglii.", czytamy dalej.

Więcej na ten temat w dzienniku "Polska".

Na podstawie: Beata Tomaszkiewicz, Polska /
Data: 2007-11-27, 11:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 994

Zobacz cały wątek

Cytat:Nie liczyłbym na duże zyski w przypadku struktur. W jednym z numerów Forbesa była o tym mowa. W strukturach bardzo mała część środków jest przeznaczana na derywaty, dlatego też nie można spodziewać się ponadprzeciętnego zysku.


Jeśli o sprinta chodzi, to akurat oferuje on rocznie zysk w wysokości 20%*liczba lat "życia" produktu, czyli niemało, nie należy zbytnio generalizować, bo akurat Wealth (i jeszcze NWAI i swego czasu FORTIS) robią niezłe struktury, widać, ze znają się na rzeczy. Obraz rynku psują banki, na przykład Getin walnął strukturę na wzrost pszenicy, po tym jak ta miała za sobą wzrost ponad sto procent w ciągu roku....normalny inwestor wie, że już nie zarobi na takiej strukturze, ale banki robią tego typu produkty, bo łatwo je sprzedać, pokazują na przykład wykres pszenicy i klient niewyedukowany myśli, że wzrost będzie kontynuowany. Daje w związku z tym się przekonać i kicha-za rok-dwa dostaje zwrot kapitału, a bank się cieszy z prowizji....Banki po prostu idą na łatwiznę i oferują produkty bazujące na modzie-chociażby struktura KBC Polska 2012...Nie oszukujmy się, większość klientów banków nie zna się na inwestowaniu i kieruje się tylko modą, kreowaną przez media i wykresy bankowych "specjalistów". Ostatnio w BZWBK usłyszałem "ma pan gwarancję kapitału a zysk wyniesie 150%" (czytałem ulotkę oferowanego produktu, chodziło o 150% partycypacji, widać "eksperckość" bankowych "ekspertów")-skoro ma być taki zysk i to pewny, to po co mi gwarancja kapitału (to w formie żartu)...
Data: czwartek, 15 stycznia 2009, 09:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 172

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich!

W imieniu Zarządu PCP serdecznie zapraszam do udziału w kolejnej Szkole Jazdy Porsche, która odbędzie się 05 kwietnia 2008 r (sobota) na lotnisku w Ułężu.

Impreza będzie miała charakter szkoleniowy, jednak będą również przejazdy na czas zaliczane do klasyfikacji generalnej PCP w 2008r.

Najprawdopodobniej odbędą się 3 próby, z czego jedna będzie typowo szkoleniowa, natomiast pozostałe dwie będą punktowane.

Przebieg imprezy:

- 9.00 - rejestracja uczestników,
- 9.30 - odprawa i rozpoczęcie jazd zapoznawczych,
- od godz. 11.00 będą dostępne stoliki z ławeczkami, oraz napoje: kawa, herbata, chłodne napoje,
- 13.00 - 15.00 - obiad,
- 16.30 - 17.00 - ogłoszenie wyników i zakończenie imprezy.

Koszty uczestnictwa:

- 100 zł - wpisowe klubowicza - w tym udział w imprezie oraz obiad,
- 200 zł - wpisowe osób z poza klubu - w tym udział w imprezie i obiad,
- 50 zł - obiad osób towarzyszących do wykupienia obowiązkowo.

Jedyna forma uiszczania opłat za uczestnictwo w imprezie to przelew bankowy na rachunek Klubu do dnia 01.04.2008r:

GETIN Bank SA
53 1560 1195 0051 2372 2005 0001

Po upływie wyznaczonego terminu nie będą przyjmowane zgłoszenia.
Zgłoszenia proszę przesyłać na adres Klubu:

Telefony kontaktowe:

tel. 502 111 991 - Jarek Guldynowicz
tel. 608 343 707 - Marcin Mazurek

Z wyrazami szacunku

Marcin Mazurek
Data: Pią Mar 07, 2008 12:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 190
Wyświetleń 58585

Zobacz cały wątek

Cytat:
A nie mówiłem, ty i wielu innych na różnych forach chwaliliście sie, jak to można zarobic, wywołując lawine wniosków o karte w tym celu i mamy efekt.
Ja sobie na razie poradzę, bo inwestując zarabiam więcej niż ta nowa opłata, ale od listopada oszczędzanie na lokacie korzystając z przelewu z KK WBK stało sie nieopłacalne.
Masz rację, bank nigdy nie traci na karcie, bo jak widzi, ze zaczyna tracic to zmienia regulamin.
Jesli zamierzałeś zarabiac tak na lokacie, to moze ta lekcja cie czegos nauczy, że gdzie wali tłum to zarobek sie kończy, więc nalezy trzymac buzie zamknietą na kłódkę. Rozumiem, że można podopowiedziec coś rodzinie, kochance, przyjacielowi, ale na publicznych forach?
Ciekawe kiedy Getin sie wkurzy, na razie to otrzymanie od nich karty graniczy z cudem.Mógłbys rozwinac swoja wypowiedz o co Ci chodzi?? Przeciez w wbk nadal wszystko jest tak jak bylo i tylko 3 zl za przelew... Wiec nie wiem o co Ci chodzi do konca?
Data: czwartek, 18 września 2008, 16:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 109
Wyświetleń 11150
[WROCŁAW]

Leszek Czarnecki chce kupić BRE Bank

ab 2009-01-15, ostatnia aktualizacja 2009-01-15 14:36

Właściciel Getin Holdingu nie wyklucza zabiegów o zakup BRE Banku, ale uzależnia to od znalezienia źródła finansowania - pisze w dodatku "The Wall Street Journal" gazeta "Dziennik".

- Jeśli będzie wystawiony na sprzedaż, rozważymy jego zakup - stwierdził Czarnecki w czwartek w telewizji TVN CNBC Biznes.

O potencjalnej sprzedaży Bre Banku przez Commerzbank jest głośno od kilku dni., kiedy 25 proc. udziałów w banku przejął niemiecki rząd.

Właściciel polskiej instytucji zaprzecza planom sprzedaży. - BRE stanowi integralną część naszej podstawowej działalności, dlatego nie mamy zamiaru sprzedawać naszych udziałów w spółce - mówi "WSJ Polska" Eric Strutz, członek zarządu odpowiedzialny za finanse.

Rynek wycenia dziś bank na niecałe 5,3 mld zł, a pakiet należący do Niemców wart jest 3,7 mld złotych.

Źródło: Polska The Times
Data: czwartek, 15 stycznia 2009, 17:13
 
Odpowiedzi: 163
Wyświetleń 4076

Zobacz cały wątek

Ja ostatnio pierwszy raz przelałem kase z karty BZWBK - czekałem na rozpoczęcie cyklu. Kasa już pracuje dla mnie. Natomiast z karty w getin zrezygnowałem dzisiaj.
Kartę w bzwbk dostałem po tygodniu od złożenia wniosku. W getin czekam już ponad miesiąc z czego:
- za pierwszym razem pan nie chciał przyjąć zaświadczenia o zarobkach - podobno nie ma takiego obowiązku (tłumaczyłem mu, że kadry nie powiedzą ile zarabiam bo jest coś takiego jak ochrona danych osobowych)
- po tygodniu od złożenia wniosku w.w. pan zadzwonił, że wniosek jest niekompletny - sam go przy mnie sprawdzał. Udałem się do banku dopisałem potrzebne rzeczy
- po kolejnych dwóch tygodniach dostałem info że odmówiono mi kartę bo kadry nie chciały potwierdzić info o zarobkach i poproszono mnie o zaświadczenie. Tego samego dnia doniosłem - miałem dwa: za ostatni miesiąc i za ostatnie 3 miesiące. Pan "doradca klienta" powiedział, że jemu potrzebne jest tylko to za ostatni miesiąc.
- po około 8dniach bank do mnie dzwoni i prosi o zaświadczenie o dochodach za 3ostatnie miesiące bo za jeden miesiąc to za mało.

LOL

Zrezygnowałem z karty w getin. Nie mam czasu biegać do banku na każde ich zawołanie, tym bardziej, że od razu chciałem dać zaświadczenie.
Data: czwartek, 11 września 2008, 20:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 109
Wyświetleń 11150
BZ WBK mocno w górę po wynikach

Kamil Zatoński 30.07.2008 09:41

Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP bardzo dobrze oceniają wyniki kwartale, jakie dziś opublikował Bank Zachodni WBK. Jego kurs mocno rośnie.

‼Na znacznie lepszy od prognoz wynik złożyły się lepsze od oczekiwań wyniki prowizyjne, jednorazowy wpływ sprzedaży akcji (chodzi o MasterCard i spółkę zależną BPTF WBK CU, co dodało 18,5 mln zł na poziomie zysku netto – przyp. red.), oraz niższe odpisy na należności” – napisała w porannym komentarzu Hanna Kędziora, analityk DM PKO BP.

Jej zdaniem, nawet wyłączają wpływ transakcji jednorazowych, osiągnięty przez bank wynik należy uznać za bardzo dobry.

‼Po wynikach za II kwartał wydaje nam się bardziej prawdopodobne niż wcześniej, że bank w całym br. zdoła zanotować zysk netto zbliżony do poziomu z 2008 r.” – uważa Hanna Kędziora.

Jej zdaniem, należy oczekiwać pozytywnej reakcji inwestorów.

I tak rzeczywiście jest: kurs banku w pierwszych minutach sesji zyskuje 6,4 proc. Rosną też notowania innych banków. BPH, który również pokazał dziś wyniki (DM PKO BP ocenia je jednak jako słabe), drożeje o 4,7 proc. BRE, które opublikuje raport kwartalny już jutro, idzie w górę o 3,5 proc. 2,3 proc. zyskuje Millennium, po 1-2 proc. rosną Pekao, ING, Getin i PKO BP.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... ff1a7721d9
Data: środa, 30 lipca 2008, 11:45
 
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 514

Zobacz cały wątek

Cytat:
Gdyby to o pracę chodziło, czyli o mój byt, to byłaby inna sprawa. Ale póki co Katowice mają jeden z najniższych, jeśli nie najniższy w całej Polsce procent bezrobocia. U nas praca wciąż jest

Problem leży gdzie indziej. Mianowicie w fakcie, że nasze miasto nie rozwija się tak dynamicznie ani w takim stylu, w jakim czynią to inne miasta w Polsce, i w efekcie nie nadąża za standardami. ale to już nie jest żaden powód, żeby się wyprowadzać kaj indziejtu nie chodzi o dostepnosc pracy tylko jakosc tej pracy. Prawda jest taka, ze dramatycznie malo jest w Katowicach ciekawych miejsc pracy dajacych dobre perspektywy na przyszlosc w sensie mozliwosci rozwoju i awansu. Przyklad modelowy - Bank Śląski. Centrala teoretycznie jest u nas, w istocie jest to w duzej mierze wydmuszka. Pomijam nawet ze podmioty zalezne w duzej mierze maja swoje centrale poza Katowicami np takie ING Securities czy np Śląski Bank Hipoteczny w ktorym Bank Slaski posiada 1.269 akcji stanowiących 99,92% kapitału zakładowego. To wszystko ma swoje siedziby w Warszawie i to tam istnieje te miejsca pracy, dobre miejsca pracy dodajmy. Na dodatek spora czescnajbardziej interesujacych departamentow w strukturze wewnetrzej samego ING banku
Ślaskiego miesci sie nie w Katowicach ale w Warszawie np taki Departament Kredytów Klientów Korporacyjnych.
Z Getin Bankiem jest niewiele lepiej. Mimo formalnej siedziby w Kato, decyzje i lepsze stanowiska pracy sa we Wroclawiu a np taki FactorinBank bedacy marka GetinBanku swojej centrali nie ma w Katowicach, ale w Warszawie.

W Katowicach mozna sie rozwijac zawoodowo, ale tylko do pewnego okreslonego pulapu. Powyzej trzeba sie juz przeniesc gdzie indziej...
Data: Pon Wrz 08, 2008 1:05 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 267
Wyświetleń 9455

Zobacz cały wątek


Noble Bank przejmie Getin Bank
30.01.2009
Kryzys zmusza banki do szukania oszczędności. Największe korzyści dają fuzje. Jako pierwsze taką decyzję podjęły spółki z jednego holdingu.

Getin Bank zostanie przejęty przez Noble Bank. Akcjonariusze pierwszego z nich za każdy walor dostaną 2,85 akcji drugiego. W wyniku transakcji kontrolowany przez Leszka Czarneckiego Getin Holding stanie się właścicielem 94 proc. Getin Noble Banku, pozostałe walory będą w posiadaniu drobnych udziałowców. Fuzja ma przynieść oszczędności rzędu 100 mln zł. Dzięki niej klienci dostaną dostęp do pełnego zakresu usług - od kredytów konsumpcyjnych do wyspecjalizowanych usług inwestycyjnych. Bank zapowiada, że po tej fuzji planuje kolejne przejęcia na rynku, bo chce wejść do piątki największych instytucji w Polsce. Inwestorów to nie przekonało. Akcje Noble w ciągu dnia taniały nawet 15 proc.

Beata Tomaszkiewicz - POLSKA Dziennik Zachodni
Data: Czw Lut 05, 2009 8:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 17035

Zobacz cały wątek

Jeśli planujesz wziąć KREDYT HIPOTECZNY- nie masz ochoty na załatwianie tych wszystkich przebrzydłych:) formalności, nie wiesz jaki kredyt będzie dla Ciebie najlepszy i miło by było gdyby ktoś Ci w tym doradził- odezwij się- chętnie Ci pomogę.

Przygotuje symulacje spłat, ocenię zdolność kredytową oraz pomogę dobrać ofertę zaspokajającą indywidualne i zróżnicowane potrzeby najbardziej wymagających. Służę pomocą w zebraniu wymaganych dokumentów, a następnie wypełniam formularze wybranego wcześniej banku. Nie wiąże się to z ŻADNYMI DODATKOWYMI KOSZTAMI!!!

Wybiorę najlepszą dla Ciebie z ofert następujących banków :
- GE Money Bank S.A.
- DOM BANK – Oddział GETIN BANK SA Warszawa
- Pekao S.A.
- PKO BP S.A.
- Millennium Bank S.A.
- BPH S.A.
- Santander Consumer PTF Bank
- Polbank EFG
- Deutsche Bank PBC S.A.

Chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
Anna Klimowicz
Kom. 0 697-674-999
Data: Nie 19-11-2006, 14:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 599

Zobacz cały wątek

Jeśli w umowie nie ma sankcji za "nadpłatę" kredytu to można go spłacić transzami 95% jako wcześniejszą spłatę rat, a 5% za całkowitą spłatę kredytu i za te 5% zapłacić dodatkową prowizję np. 2%.

PS. uwaga na Dom Bank (Getin) bandyckie zapisy umowy, niestety zgodne z prawem.
Janusz
Data: Śr, 30 lip 2008, 08:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 297

Zobacz cały wątek

Jeszcze jedno,

przy zakupie więcej niż jednej sztuki cena kalendarza 55 zł/szt + 15 zł - koszty przesyłki kurierskiej.

Dane do przelewu:

Porsche Klub Polska
ul. Tatiany 20
20-711 Lublin
GETIN Bank SA
53 1560 1195 0051 2372 2005 0001

tytuł: DAROWIZNA NA DZIAŁALNOŚĆ STATUTOWĄ KLUBU
Data: Pią Gru 12, 2008 9:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 49
Wyświetleń 4197

Zobacz cały wątek

Na stronie przelewy24 znalazłem taką oto sondę:
Jaki bank chciałbyś jeszcze zobaczyć w ofercie Przelewy24?
Wyniki:
1. GetIn Bank
18.73%
2. Volkswagen Bank
18.80%
3. Raiffeisen Bank
25.71%
4. PolBank
20.78%
5. SGB
3.37%
6. BISE Bank
1.98%
7. Dominet Bank
10.63%

Co będzie z moimi pieniędzmi jeśli wysłałem z banku, którego oni nie obsługują?
Data: 03 Sty 2009 12:03 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 36
Wyświetleń 4008

Zobacz cały wątek

Długo zastanawiałem się, czy wyskakiwać z tym tematem na nasze Forum. Ale w końcu doszedłem do wniosku, że skoro słuchamy Springsteena, to łączy nas szczególna, być może większa niż u innych, wrażliwość na los drugiego człowieka. Pomyślałem też, że skoro Boss nie raz apeluje do ludzkich sumień, to może i ja, Jego fan, też choć raz sobie pozwolę na podobnie osobiste wystąpienie. Jednak ostateczną decyzję o tym podjąłem dziś w pracy, pod wpływem informacji o 13 operacji Michałka.

Z racji mojej dziennikarskiej pracy dość często stykam się z różnymi dramatami i tragediami ludzkimi. Oczywiście nie ma sensu "cierpieć za miliony" i wszystkim się przejmować, bo można by z rozpaczy i bezsilności oszaleć. Ale uważam, że są sytuacje, gdy trzeba iść za głosem serca i pomagać drugiemu człowiekowi...

Chciałbym zainteresować Was losem potwornie poparzonego 7-letniego Michałka z Łodzi. W grudniu chłopiec wrócił do Łodzi z katowickiej kliniki, gdzie był leczony po tragicznym pożarze. Chłopiec miał poparzone 80 proc. powierzchni ciała, a u dziecka już 40 procent to stan krytyczny. Michałek jest jedynym dzieckiem w Polsce, które przeżyło mimo tak rozległych obrażeń! Ale jego ciało wciąż jest jedną wielką blizną. Koszt leczenia Michałka oszacowano na 5 milionów złotych! Wydatków na rehabilitację dziecka nie jest w stanie udźwignąć żadna normalna rodzina. Same tylko maści (nierefundowane) kosztują rodziców Michałka około 4 tys. złotych miesięcznie!!!

Nie chcę was tu katować opisami obrażeń i cierpień tego dziecka, tym bardziej nie będę wstawiał tu zdjęć Michałka. Nie chcę nikogo przerażać ani szokować. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma ochotę być epatowany takimi okropnościami. Jednak jeśli jesteście gotowi zmierzyć się z tym dramatem, podaję Wam odsyłacze do tekstów o Michałku:

Chciałbym w tym miejscu zaapelować do Was o pomoc i wsparcie dla tego chłopca. Mogą to być jednorazowe wpłaty, choćby po kilka złotych. Może niektórzy z Was będą mogli nawet zrobić stałe, comiesięczne zlecenie z konta. Można też 1% podatku dochodowego wpłacić na konto fundacji zbierającej pieniądze na leczenie Michałka. Porozmawiajcie ze swoimi Rodzinami, ze znajomymi, może wśród nich również znajdą się ludzie o wrażliwych sercach, którzy wspomogą Michałka.

Oto numer konta otwartego przy łódzkiej Fundacji Gajusz na leczenie chłopca: Getin Bank, 14 1560 0013 2026 0000 8891 1023. Liczy się każda złotówka.

Żeby nie być posądzonym o to, że namawiam innych do wpierania Michałka, samemu nic nie robiąc, powiem tylko, że co miesiąc wpłacamy na leczenie Michałka po 25 zł. To drobna kwota, ale więcej w tej chwili nie możemy...

Pozdrawiam Was Wszystkich
Markos
Data: Sro Kwi 05, 2006 4:37 am
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 551

Zobacz cały wątek

Cytat: The country's prime minister, Calin Popescu Tariceanu, may have inadvertently fuelled fears when he told local TV that the global economy was sinking like the Titanic. "On the lower levels, people are in water up to their necks, while on the upper floors the music still plays on, just as it did in the film. And those people listening to the people listening to the music, not knowing that the Titanic has hit an iceberg, that's us here in Romania. That's just what we're like," he said.

Cytat: Now banks including Munich-based Bayerische Landesbank and Austria's Raiffeisen International Bank Holding AG are curbing foreign-currency loans in Hungary. In Poland, where 80 percent of mortgages are denominated in Swiss francs, Bank Millennium SA, Getin Bank SA and PKO Bank Polski SA have either boosted fees or stopped lending in the currency.

No More Dreaming

``I only have money to pay for food and my monthly fee to the bank,'' Voloshyn, 25, said. ``I can't even dream about anything else.''

Rafal Mrowka, a driver from Ostrow Wielkopolski in western Poland, says he became addicted to checking foreign-currency rates as monthly installments on his Swiss-franc mortgage jumped 25 percent.

``I've even stopped getting nervous, now I can only laugh,'' the 32-year-old, first-time property owner said.

The bulk of eastern Europe's credit boom was denominated in foreign currencies because they provided for cheaper financing.

Cytat: "REVALUATION!
Many currencies will fail and be replaced across the globe, some may survive and be reverse split manyfold for one, but only one currency class will be revalued by multiples higher. Because there are so few "ounces" and so many "paper" currency units outstanding across the globe, the coming revaluation will be beyond imagination. Weimar at the time was beyond imagination, this "currency episode" will be beyond Weimar. Regards, Bill H."Kupuj fizyczne srebro (przede wszystkim) i złoto! To były są i zawsze będą tzw "kamizelki ratunkowe" (Money Haven).

Chociaż dzisiaj jest już prawie za późno. Szkoda, szkoda mnie tych ludzi ale jak już pisałem powyżej, nie ma na to "lekarstwa"

Gold Runs Out In Germany

Nie wierzcie politykom ani środkom masowego przekazu!
żadnym manipulatorom z WIG, DJIA, NASDAQ, DAX, FTSE, Nikkei!

Jest źle, a będzie jeszcze dożo, dożo gorzej!
Przestrzegam przed sprowokowanym (inside job) bioterrorem (wyimaginowana) epidemia, pandemia Ptasiej Grypy!

Zabezpiecz się, patrz tutaj:

100 rzeczy, które pierwsze znikną z regałów!

100 Items to Disappear First
Data: 04:27, 01 Lis '08
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 292

Zobacz cały wątek

Osiak Lech
ur. 25 czerwca 1954 w Zamościu. W 1973 roku kończy LO w Lublinie.
Od 1974-80 zatrudniony kolejno: w KWK „Wujek”, KWK „Anna”; i KWK ”Zofiówka”;.
28 sierpnia 1980 członek KS KWK „Manifest Lipcowy”; następnie od 29 sierpnia w składzie MKS.
Po 13 grudnia uczestnik strajku w KWK „Manifest Lipcowy; (13-15 grudnia 1981).
16 grudnia 1981 współzałożyciel Komitetu Obrony Solidarności w Jastrzębiu oraz lokalnego biuletynu „KOS”;.
W styczniu 1982 występuje z PZPR; zwolniony z pracy w Zespole Szkół Zawodowych Min. Górnictwa rozpoczyna pracę w Szkole
Podstawowej nr. 10 w Jastrzębiu.
W tym samym roku podejmuje dodatkową pracę w serwisie UNITR-y w Jastrzębiu.
Aresztowany 12 kwietnia 1985, skazany na dwa lata więzienia; Sąd Wojewódzki w Katowicach wyrok zmniejszył do 1 roku i 4 miesięcy. Zwolniony w sierpniu 1986, powraca do pracy w strukturach konspiracyjnych KOS-a.
W lutym 1988 uczestnik Zgromadzenia Działaczy NSZZ „S” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w Łączy gdzie reprezentuje środowiska KOS-a.
Wspólpracownik „SW” i osoba odpowiedzialna za emisję audycji radia „SW”;.
W sierpniu 1988 rzecznik prasowy strajkujących w KWK
”Manifest Lipcowy”;.
W latach 1988-90 współpracuje z Wydziałem Wschodnim SW przyjmując studentów ukraińskich przyjeżdżających na szkolenia w poligrafii.
W lutym 1989 uczestnik II Walnego Zgromadzenia Działaczy NSZZ „S” Regionu Śląsko-Dąbrowskiego w Ustroniu. Zatrudniony w Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej (1986-89) w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego (1989-93), Urzędzie Miasta w Jastrzębiu (1993-96) jako administrator systemu informatycznego, instruktor Wojewódzkiego Uniwersytetu Robotniczego oraz właściciel firmy szkoleniowej.
Od 1996 roku administrator systemu informatycznego w Getin Bank S.A.
Od 10.2006 pracujący na stanowisku informatyka w Przedsiębiorstwie Budowlanym "KOMPLEKS" w Jastrzębiu Zdroju
Data: Pon Lis 19, 2007 7:39 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 472

Zobacz cały wątek

Szukamy do pracy osoby lub firmę, która się zajmie kolportażem ulotek.
Praca na umowę zlecenie lub faktura.
Strzegom + gmina Strzegom. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w Placówce Getin Bank przy ul. Legnickiej 14 T w Strzegomiu
Tel. 074/855-40-19
Data: Pią Lut 23, 2007 2:40 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 529

Zobacz cały wątek

Zdecydowałem się zamieścić ten temat z uwagi na to iż zagląda tu dużo osób a mam zamiar pomóc temu dziecku wiec łapie się wszelkich możliwych sposobów.

APEL
Vanesska cierpi na, potwierdzony genetycznie, zespół Pradera-Willego. Jest to rzadka choroba nieuleczalna.
Charakteryzuje się ona obniżonym napięciem mięśniowym, zaburzeniami funkcjonowania centralnego układu nerwowego i częściowym upośledzeniem rozwoju umysłowego. Główne zagrożenia dla dziecka stanowią: otyłość spowodowana niskim metabolizmem i niedokrwienie mięśnia sercowego.
Jedynym lekiem mogącym pomóc mojemu dziecku jest hormon wzrostu powodujący zwiększenie siły mięśni,
poprawiający zdolnośc oddychania i spalania tłuszczów. Lek ten podaje się codziennie w postaci zastrzyku.
Koszt miesięcznego leczenia Vanesski wynosi obecnie 2 100 PLN i będzie on wzrastać wraz z rozwojem dziecka, gdyż dawkowanie tego leku uzależnione jest od jego wagi. Państwo nie refunduje leczenia tej choroby!!
Już w tej chiwli wydatki na hormon wzrostu przerastają moje możliwości finansowe, tym bardziej, że jestem matką samotnie wychowującą dziecko niepełnosprawne. Boję się, że będziemy musiały przerwać leczenie, a spowodowało ono już duże postępy w rozwoju psychoruchowym dziecka.
W związku z powyższym bardzo proszę o pomoc. Ucieszy mnie każdy grosz, nawet drobne datki - zwłaszcza wpłacane regularnie, które przecież można odliczyć w całości od podstawy opodatkowania. Pieniądze przeznaczone
na leczenie Vanesski można wpłacać na udostępnione mi subkonto Caritas Archidiecezji Katowickiej:

Caritas Archidiecezji Katowickiej
40-041Katowice, ul. Plebiscytowa 59
GETIN Bank S.A. II o/Katowice
90 1560 1111 0000 9070 0011 6398
z dopiskiem: Zespół Pradera-Willego

na stronie można znaleźć więcej informacji łącznie z zaświadczeniami o chorobie itd. jeśli by ktoś niedowierzał. Jeśli jesteście w stanie zaoferować jakąkolwiek pomoc to z góry dziekuje.
Data: Sro, 08 Mar 2006, 16:07
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 1087

Zobacz cały wątek

Panowie będzie dobrze. Dziurano - OUT.
Władze przejmą ludzie kochający GieKSe, znajdą sponsora. Nie będą czekać jak nasz obecny prezesunio z założonymi rękoma....
Mamy w Katowicach siedziby takich firm jak: GETIN BANK, MITTAL.
Az sie prosi, żeby się dogadac
Data: Pon Maj 23, 2005 9:29 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1294
Wyświetleń 111462

Zobacz cały wątek


Leszek Czarnecki sprzedaje Getin Bank?
PAP (01:30)

Jeden z najbogatszych Polaków szykuje się do sprzedaży swojego imperium finansowego. Dlatego kondycję finansową Getin Banku analizuje hiszpańska La Caixa - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Wartość transakcji szacuje się na 6-8 mld zł. O tym, że Getin Bank jest na sprzedaż, mówiono od dawna. Z informacji gazety wynika jednak, że biznesmen z Wrocławia Leszek Czarnecki chce sprzedać całą giełdową grupę - Getin Holding. GetinBank jest największą jego częścią.

Bez komentarza - odpowiada na pytanie na ten temat Artur Wiza, członek zarządy Getin Holdingu.

Rozmówcy podkreślają, że już od ponad roku toczyły się w tej sprawie rozmowy z różnymi podmiotami.

Można sobie wyobrazić sprzedaż głównego biznesu Leszka Czarneckiego. Już wcześniej zrobił coś podobnego, pozbywając się firmy leasingowej EFL. Lepsze czasy na sprzedaż takiego biznesu były jednak do lata tego roku. Dziś zaufanie do instytucji finansowych zostało podważone - uważa Jacek Chwedoruk, dyrektor generalny Rothschild Polska. Wynika to ze strat banków amerykańskich poniesionych na kredytach hipotecznych i sprawia, że zainteresowanie kupnem holdingu nie będzie takie jak jeszcze rok temu.

Grupa Getin to bardzo dobry biznes, wysokiej jakości. I zapewne grupy europejskie będą nią zainteresowane - przyznaje jednak Jacek Chwedoruk.

W skład grupy finansowej wchodzą jeszcze m.in. Noble Bank, towarzystw ubezpieczeniowe Europa oraz firmy pośrednictwa finansowego.

Z informacji "Rzeczpospolitej" wynika, że bliski zakupu jest duży hiszpański bank La Caixa. Przeprowadza właśnie szczegółową ocenę kondycji Getin Banku. Hiszpanów stać na nabycie całego holdingu. Są trzecią co do wartości aktywów instytucją finansową w Hiszpanii i liderem wśród europejskich banków oszczędnościowych. Ich majątek jest wart o jedną szóstą więcej niż wszystkich polskich banków. Hiszpanie są mocno zainteresowani zagraniczną ekspansją. Od lipca mają oddział w Polsce, a w październiku otworzyli w Rumunii. Nie chcą jednak zdradzić polskich planów. Nie odpowiedzieli też na pytania o zamiary wobec Getin Banku.

Według wyceny rynkowej Getin Holding jest dziś wart prawie 10 mld zł. (PAP)
Data: Sob Gru 15, 2007 2:59 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 17035
[WROCŁAW]

Część projektów Getinu trafia do zamrażarki

Parkiet - 31-12-2008 08:28

2008 rok upłynął pod znakiem nowych pomysłów spółek z Getinu Holding. Kryzys finansowy pokrzyżował te plany i część z nich musi zostać wstrzymana lub zrestrukturyzowana.
Jak podaje "Parkiet", Getin Holding może wkrótce zrewidować część swoich planów - już teraz jego przedstawiciele mówią, że część projektów trzeba zrestrukturyzować.

- To znana zasada właściciela holdingu. Jeśli jakiś projekt nie przynosi spodziewanych zysków, należy go szybko naprawić lub po prostu zamknąć - ocenia Marek Juraś, analityk z DM BZ WBK.

Choć 2008 rok był najlepszym w historii polskiej bankowości, spółka Leszka Czarneckiego nie może zaliczyć wszystkich swoich projektów do udanych. Inwestor zapewnia, że w 2009 r. Getin Holding poprawi wynik, ale analitycy podkreślają, że może to być bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. - Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby się to udało - mówi Marek Juraś.

W 2008 r. na giełdzie miała się znaleźć zagraniczna część holdingu. Debiut Getinu International nie doszedł jednak do skutku. Leszek Czarnecki zapewnia, że w obecnej sytuacji na rynkach finansowych upublicznianie spółki nie miałoby sensu. - Poza tym na razie zagraniczne spółki nie potrzebują dokapitalizowania - dodaje Krzysztof Rosiński, prezes Getinu Holding.

Jaka jest obecna sytuacja poszczególnych firm? - Carcade, czyli nasza rosyjska spółka leasingowa, cały czas zwiększa sprzedaż - mówi Rosiński.

Jak informuje "Parkiet", również bank, który spółka Czarneckiego kupiła w 2008 r. na Białorusi, zakończy rok zyskiem. Znacznie gorzej sytuacja wygląda na Ukrainie. Rosiński podkreśla, że jest to obecnie najtrudniejszy rynek w tej części Europy. Prezes Getinu mówi, że jeszcze na przełomie sierpnia i września był przekonany, że tamtejszy bank i pośrednik finansowy osiągną zyski.

- Teraz jednak już wiem, że na razie spółki na Ukrainie nie będą zyskowne - mówi Rosiński. Dodaje, że obie spółki czeka obecnie restrukturyzacja, która ma polegać między innymi na wycofaniu się z usług faktoringowych i ograniczeniu akcji kredytowej. Nie będzie również rozwijana sieć dystrybucyjna.

Na Ukrainie nie udało się również rozpocząć działalności ubezpieczeniowej, gdzie ekspansję miało prowadzić TUnŻ Europa. - Przyglądaliśmy się wielu firmom, które mogliśmy tam kupić, ale ostatecznie się na to nie zdecydowaliśmy - tłumaczy Rosiński.

Dodaje jednak, że na rynku ubezpieczeń życiowych w ciągu półtora roku Europa przeskoczyła z drugiej dziesiątki do pierwszej trójki sektora - czytamy w "Parkiecie".

http://finanse.wnp.pl/czesc-projektow-g ... 1_0_0.html
Data: środa, 31 grudnia 2008, 15:34
 
Odpowiedzi: 5101
Wyświetleń 144505

Zobacz cały wątek

Cytat: Noble Bank przejmie Getin BankNoble Bank Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 39 b, 02-675

hmm...
Data: Czw Lut 05, 2009 9:01 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 17035

Zobacz cały wątek

witam, poszukuje karty pozwalajacej na przelewanie pieniedzy z jej rachunku na inne. zdaje sie ze cos takiego w ofercie mial m.in. getin bank, gdzie indziej bylbym w stanie skorzystac z czegos takiego? za wszelka pomoc z gory serdeczne dzieki..
Data: Pią 22-08-2008, 22:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 546

Zobacz cały wątek

Cytat: Dzis ponoc zamaskowany meżczyna napadł na bank . Wiecie moze ktora placowka ?? Widac powoli sie z naszego miasta robi sie dziki zachod :/


getin bank w rynku
Data: Pią Lis 21, 2008 18:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 1025

Zobacz cały wątek

Witam
Mam kredyt samochodowy w Getin banku lecz coraz trudniej jest mi spłacać duże raty a samochodu nie mogę sprzedać ponieważ jest zabezpieczony (wpis w dowodzie rejestracyjnym) bank jest współwłaścicielem. Co mi grozi jeżeli nie będe spłacał tego kredytu czy bank zabierze samochód. Do spłaty zostało ok 18 tys zł kapitału jeszcze ok 4 lata.

Proszę o pomoc
Data: Czw 01-01-2009, 22:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 244

Zobacz cały wątek

Cytat: Niezależnie od Twych racji dodam, że Getin Bank kiepsko się wiodło jeszcze przed kryzysemTo jednak Fąfer nie miał racji......
Data: 13 Lis 2008, 16:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 123
Wyświetleń 7341

Zobacz cały wątek

Kod: http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7517555c-ed28-45f4-a480-868d48090846&open=sec

Kłopoty AIG szansą dla PZU

Rozpoczyna się gra o osłabionych kolosów amerykańskiej bankowości. Czy wezmą w niej udział nasze instytucje finansowe?

Jeszcze niedawno PZU, PKO BP czy Getin mogły tylko nieśmiało zerkać na AIG, Merrill Lynch czy Lehman Brothers. Dziś dwóch ostatnich już nie ma — Merrill Lynch został przejęty przez Bank of America, a po Lehman Brothers zostało 613 mld USD długu. AIG, do niedawna największy ubezpieczyciel na świecie, w ostatniej chwili, dzięki rządowej pożyczce 85 mld USD, uciekł spod gilotyny. Ale by spłacić pożyczkę, będzie musiał sprzedać sporą część firmy. Wśród nabywców może być największy polski ubezpieczyciel PZU. Kilka miesięcy temu władze spółki deklarowały, że na przejęcia mogą przeznaczyć nawet 10 mld zł. Wskazywały też, że zawierucha na światowych rynkach może wymusić na którejś z globalnych korporacji sprzedaż operacji w naszej części Europy, a wtedy PZU chętnie siądzie do stołu. Dziś szef PZU nie chce komentować kłopotów AIG. Chęć zakupów podtrzymuje.

— Będziemy się przyglądać każdej możliwości zakupu firm działających w naszej części Europy — mówi Andrzej Klesyk, prezes grupy PZU.

W Polsce AIG ma towarzystwo ubezpieczeń na życie i majątkowe, czwarty pod względem wielkości fundusz emerytalny, towarzystwo funduszy inwestycyjnych i bank. Jednak dla PZU atrakcyjniejsza jest zagraniczna część wiana AIG. Spółka działa na większości rynków w naszej części Europy: w Czechach, na Węgrzech, Słowacji, Ukrainie, w Rosji, Rumunii, Bułgarii, Azerbejdżanie i w Austrii. Na większości rośnie w tempie dwucyfrowym. Słowem — wymarzony cel dla PZU.

— Z punktu widzenia PZU, przejęcie biznesu AIG byłoby świetnym posunięciem. Nie jest to może wielki gracz w regionie, ale ma już ugruntowaną pozycję. PZU uzyskałby nie tylko dostęp do wielu rynków za jednym zamachem, ale również przejąłby w Polsce bank, o czym chętnie wspominało — mówi Marcin Mazurek, analityk Intelace Research.

Niektórzy wątpią, że PZU będzie miał okazję przymierzyć się do przejęcia.

— Mówi się raczej, że AIG będzie sprzedawało spółki spoza branży ubezpieczeniowej, np. działalność związaną z leasingiem samolotów. Wskazuje się też na towarzystwa ubezpieczeń na życie, ale działające w USA — mówi Marcin Broda, ekspert Ogma, firmy monitorującej rynek ubezpieczeń.

Jednak niektórzy eksperci kreślą scenariusz korzystniejszy dla polskiego giganta.

— AIG stało się spółką należącą do rządu USA. Można zapomnieć, że będzie to olbrzymia, międzynarodowa korporacja. Raczej sprzeda aktywa zagraniczne i ograniczy się do działania w USA — prognozuje prezes jednego z większych ubezpieczycieli w Polsce.

PZU może nie być jedyną firmą, która stanie do wyścigu o AIG.

— PZU nie będzie łatwo przejąć spółek AIG. Łatwiej prowadzić rozmowy firmom z USA czy globalnym graczom. Z drugiej strony, PZU jako jedyny gracz w regionie ma odpowiedni kapitał. Globalni gracze raczej wyhamowali plany ekspansji — zauważa Marcin Mazurek.

Duzi gracze nie chcą deklarować, czy przystąpią do rozbioru AIG.

— Wygląda na to, że AIG będzie sprzedawał aktywa. Nie komentujemy naszych zamiarów w tej sprawie — mówi Andrew Moss, szef grupy Aviva.
Data: czwartek, 18 września 2008, 07:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 747

Zobacz cały wątek

"Siedziba Getin Noble Bank S.A. mieścić się będzie w Warszawie" - takie mam info od jednego z dyrektorów Noble Banku.
Data: Pią Lut 06, 2009 8:09 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 144
Wyświetleń 17035

Zobacz cały wątek

Rusza sprzedaż majątku Technologii Buczek

Zakład produkcji rur ciągnionych Technologii Buczek SA w likwidacji będzie wkrótce wystawiony na sprzedaż. Syndyk masy upadłościowej Technologie Buczek SA - dawniej Huta Buczek - ogłosi przetarg na zakup zakładu produkcji rur ciągnionych w Sosnowcu po radzie wierzycieli, która odbędzie się w najbliższy poniedziałek 12 marca.

W kontekście starań inwestorów branżowych o przejęcie Walcowni Rur Andrzej (WRA) i Walcowni Rur Jedność (WRJ) transakcja sprzedaży ciągarni może w znacznym stopniu zdeterminować przyszły kształt rynku producentów rur w Polsce.

Sprzedaż ciągarni rur należącej do Technologie Buczek SA jest pierwszym etapem prowadzonej od 2005 roku likwidacji spółki. Technologie Buczek SA należą w ponad 78 proc. do Górnośląskiego Funduszu Restrukturyzacyjnego SA, który w 2003 roku zainwestował w tę firmę 9,5 mln zł. Zarząd GFR SA w sprzedaży ciągarni upatruje szansy na otwarcie możliwości dalszej restrukturyzacji Technologii Buczek SA, przez spłatę zobowiązań publicznoprawnych i poszukiwanie porozumienia z wierzycielami. Wartość zakładu liczona tzw. metodą odtworzeniową wynosi ok. 100 mln zł.

- Sądząc po znaczącym zainteresowaniu zakładem, osiągnięcie satysfakcjonującej ceny nie będzie trudne - mówi Andrzej Kociubiński, prezes zarządu GFR SA.- Oferta syndyka trafia w czas dobrej koniunktury na rynku rur stalowych. Bardzo istotną okolicznością jest także fakt, iż produkcja naszej ciągarni doskonale uzupełnia ofertę WRA i możliwości produkcyjne WRJ, o których przejęcie starają się obecnie najwięksi gracze w branży. To może być bitwa, która przesądzi losy całej wojny.

Zakład produkcji rur ciągnionych stanowi kompletny i funkcjonujący kompleks produkcyjny do wytwarzania tzw. rur precyzyjnych bez szwu i ze szwem, o średnicach od 4 do 95 mm, powstających w procesie ciągnienia na zimno. Produkcja rur precyzyjnych charakteryzuje się znacznie wyższą rentownością w porównaniu z wytwarzaniem rur w walcowniach.

"Surowcem" do produkcji rur precyzyjnych są rury wsadowe o większych przekrojach i niższej jakości wykończenia, produkowane m. in. przez Hutę Andrzej. Możliwości produkcyjne ciągarni wynoszą ponad 300 t/miesiąc (dla porównania średnia sprzedaż WRA w 2006 r. wynosiła 5 tys. t/miesiąc), co pozwala osiągnąć roczne przychody rzędu 27 mln zł.

Odbiorcy rur precyzyjnych to głównie przedsiębiorstwa produkcyjne z branż: motoryzacyjnej, spożywczej, AGD, lotniczej oraz energetyka i przemysł meblowy.

GFR S.A. jest regionalnym funduszem typu venture capital. Specjalizuje się w inwestycjach restrukturyzacyjnych, głównie w obszarze średnich przedsiębiorstw produkcyjnych z regionu Górnego Śląska. GFR SA rozpoczął działalność w 1999 roku z inicjatywy Funduszu Górnośląskiego SA w Katowicach oraz Górnośląskiego Banku Gospodarczego SA. W 2000 r. część akcji objął inwestor prywatny - Eurofaktor S.A. z Mysłowic. W 2005 r. Stabilo Grup Sp. z o.o. odkupiła wszystkie akcje (9,5 proc.) GFR S.A. od Getin Bank S.A. oraz pakiet należący do Eurofaktor S.A., stając się większościowym akcjonariuszem GFR S.A. z 60,8 proc. akcji.

Obecny portfel inwestycyjny GFR S.A.: Technologie Buczek S.A. i spółki zależne (Huta Buczek Sp. z o.o. i Buczek Automotive Sp. z o.o.) w Sosnowcu, Zakłady Gumowe Bytom S.A. w Bytomiu, Cerkolor Sp. z o.o. w Parczówku k/Opoczna, Vitapol Sp. z o.o. w Krzętlach k/ Wielunia oraz Videograf-Edukacja Sp. z o.o. w Chorzowie.
Data: Sro Mar 07, 2007 4:32 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 510
Wyświetleń 58321

Zobacz cały wątek

Jaki jest kod do GETIN Banku ..??
Data: 23 Mar 2006 02:06 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 71
Wyświetleń 14367

Zobacz cały wątek

Getin Bank nie polecam!
Data: Pią Paź 03, 2008 10:11 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 249
Wyświetleń 22237
Krótka afera z happy endem

Eugeniusz Twaróg 28.07.2008 06:38

Zaczęło się jak u Hitchcocka, a skończyło jak kolejny odcinek ‼Na dobre i na złe”. Portfel inwestora wygrał z teczką SB.

Niemal równo miesiąc temu giełdą wstrząsnęła informacja, że Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz Getin Holdingu i LC Corp, zobowiązał się do współpracy ze służbami PRL.

Tego tylko brakowało! Akcjonariusze spółek kontrolowanych przez Leszka Czarneckiego od przeszło tygodnia z niepokojem patrzyli, jak ich portfele chudną z każdym dniem, zachodząc w głowę, co może być przyczyną przeceny. Kiedy w południe we wtorek 1 lipca portal rp.pl napisał o epizodzie z życiorysu Leszka Czarneckiego, kursy akcji Getin Holdingu i Noble Banku poleciały w dół. Nie na długo. Polska żyła aferą w zasadzie tylko jeden dzień. Fora internetowe inwestorów giełdowych już w środę po południu zajmowały się tylko roztrząsaniem, jak minimalizować straty na akcjach. Agenturalna przeszłość Leszka Czarneckiego mało kogo już interesowała.

— Getin Holding ma silną reputację i niemerytoryczne argumenty nie mogą podważyć jego pozycji. Sytuacja była jednak trudna i spółka bardzo dobrze sobie poradziła z kryzysem. Getin słusznie nie wdawał się w dyskusję na temat swojego głównego akcjonariusza, w której formalnie nie jest stroną, lecz skoncentrował się na pokazywaniu swojego biznesu — mówi dr Anna Adamus-Matuszyńska, specjalizująca się w PR w Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Wysyp informacji
Niemal w tym samym czasie, gdy na stronach rp.pl ukazała się publikacja, w siedzibie Getin Holdingu zaczynała się konferencja prasowa, podczas której dziennikarze otrzymali oświadczenie wrocławskiego biznesmena, dementujące w dużej części doniesienia na jego temat. W spotkaniu wzięli udział koledzy oraz działacze opozycji z czasów studenckich Leszka Czarneckiego, którzy dali świadectwo jego słowom. Następnego dnia oświadczenie zostało opublikowane w prasie w formie płatnego ogłoszenia. Od tego momentu Leszek Czarnecki schodzi w cień. Na pierwszym planie pojawiają się spółki z jego stajni.

Od 3 lipca nastąpił wysyp komunikatów giełdowych oraz informacji prasowych nadawanych z siedziby Noble Banku, Getin Holdingu oraz Getin International: że rośnie sprzedaż kredytów u pośrednika Open Finance i w Metrobanku, że na koniec czerwca Getin zgromadził na depozytach 10 mld zł i bank jest liderem na rynku kredytów samochodowych, że Dom Bank miał rekordową sprzedaż kredytów.

W tym czasie pojawiła się informacja o pożyczce EBOR dla rosyjskiej spółki Getin Carcade, na rozwój akcji leasingowej. W tydzień po wybuchu afery holding przedstawił plany związane z budową sieci doradztwa inwestycyjnego na bazie Domu Maklerskiego Polonia.Net. I wreszcie spółka zorganizowała dla inwestorów prezentację na temat swojego biznesu i planów. Do 16 lipca ukazało się osiem komunikatów oraz informacji o grupie Leszka Czarneckiego.

Prawdą jest, że i Getin, i Noble już wcześniej praktykowały publikowanie cząstkowych danych przed ogłoszeniem bieżącego raportu okresowego. Po 1 lipca pojawiło się ich jednak więcej niż zwykle.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... a&open=sec
Data: poniedziałek, 28 lipca 2008, 18:46
 
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1825
Getin bije rekordy, a kurs spada

Grzegorz Nawacki 16.10.2008 16:44

45,92 mln zł zarobiła na czysto w trzecim kwartale grupa Noble Bank. To o 12 proc. więcej niż kwartał temu i 31 proc. więcej niż przed rokiem. Nasza sytuacja jest bardzo dobra, mamy ogromną nadpłynność i rośnie z dnia na dzień. Zachowanie kursu wynika z paniki. Nie sprzedawałem, nie sprzedaję akcji i nie zamierzam – komentuje Leszek Czarnecki.
Ciężkie dni przeżywają ostatnio akcjonariusze spółek grupy Getin. W ciągu tygodnia kurs spółki mocno spadł. Zdaniem największego akcjonariusza nie ma to związku z jej kondycją.

- Spadek kursu wynika tylko i wyłącznie z paniki. Kursy są oderwane od realiów i wyników, które są rekordowe. Nasza sytuacja jest bardzo dobra. My pożyczamy innym bankom, jesteśmy dostawcą kapitału dla sektora. Nasza płynność mocno rośnie z dnia na dzień. Nie sprzedałem, nie sprzedaję i nie mam zamiaru – mówi Leszek Czarnecki, główny akcjonariusz grupy Getin.

Wczoraj wynikami pochwaliła się grupa Noble Banku. W trzecim kwartale przychody z odsetek brutto wyniosły 69,9 mln zł (o 260 proc. więcej niż przed rokiem), a po trzech kwartałach 165,2 proc. (+324 proc.). Wynik na działalności bankowej odpowiednio 104,5 mln zł i 271,6 mln zł. Zysk operacyjny w trzecim kwartale 58,3 mln zł, a po trzech kwartałach 157,1 mln zł, a zysk netto 45,9 mln zł (+31 proc.) i 124 mln zł (+36 proc.).

W trzecim kwartale grupa sprzedała kredyty hipoteczne za 2,12 mld zł, o 50 mln zł więcej niż kwartał wcześniej i o 42 proc. więcej niż przed rokiem. Jeszcze lepiej poszła sprzedaż produktów inwestycyjnych: grupa zebrała 1,29 mld zł, czyli o ponad 300 mln zł więcej niż przed rokiem.

- O 181 proc. wzrósł poziom depozytów, do 2,9 mld zł. Ważne, że rosną dużo szybciej niż kredyty, które wzrosły o 139 proc. do 2,8 mld zł. Mocno stawialiśmy na depozyty, co jest bardzo korzystne w dzisiejszych czasach. Wzrósł udział kredytów robionych własnymi rękoma. To dobre dla grupy, bo na takich się najwięcej zarabia. Mając największego sprzedawcę kredytów, jakim jest Open Finance, możemy selektywnie podchodzić do klientów selektywnie. W produktach inwestycyjnych dbamy o własny interes. Jesteśmy wyłącznie zainteresowani pozyskiwaniem depozytów na własną książkę. W głównej mierze są to depozyty i produkty strukturyzowane – mówi Krzysztof Spyra, członek zarządu Noble Bank.
Dzięki temu grupa nie ma żadnych problemów z płynnością.

- To, co udaje nam się utrzymywać, a nawet poprawiać to udaje nam się poprawiać relację aktywów płynnych do sumy bilansowej na poziomie co najmniej 25 proc. Dzięki temu możemy pokazać, że jesteśmy płynną instytucją i przygotować się do kolejnego etapu rozwoju grupy. Wskaźnik wypłacalności mamy dużo powyżej poziomów wymaganych prawem i więcej niż średnia na rynku. Mamy bardzo konserwatywny wskaźnik pożyczek do depozytów i nie mamy potrzeb refinansowania. Najbliższe wystąpią w drugiej połowie 2010 r. – dodaje Krzysztof Spyra.

Władze spółki podkreślają, że zawirowania na rynkach finansowych nie odbijają się na kondycji polskich spółek. Dotykają za to spółki zagraniczne.

- Nasz bank na Ukrainie jest jednym z najbardziej płynnych i nie ma żadnych problemów. Sytuacja na Ukrainie spowolniła rozwój, bo prawo nie zezwala na rozwój akcji kredytowej. Sytuacja na Ukrainie niestety odbije się na Polsce, bo większość inwestorów patrzy na region i dość schematycznie przenosi sentyment na kraje z regionu. Cierpimy za nieswoje grzechy – mówi Leszek Czarnecki.

I dlatego spółka skupiająca działalność zagraniczną zmienia plany związane z debiutem.

- Debiut Getin International w połowie przyszłego roku jest nierealny. W prospekcie należałoby w czynnikach ryzyka wpisać ocenę ryzyka politycznego na Ukrainie, a to zajęłoby bardzo wiele miejsca.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... 0&open=sec
Data: czwartek, 16 października 2008, 21:42
 
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1825
[WROCŁAW]

Czarneckiemu kryzys niestraszny

AOP 02.10.2008 10:15

Leszek Czarnecki, najbogatszy Polak, znany inwestor giełdowy, mimo kryzysu światowych finansów pozostaje optymistą.
Najbogatszy Polak powiedział ‼WSJ”, że jest tak samo jak wszyscy zaskoczony skalą kryzysu w USA.

- Nie sądziłem, że może być tak wielka. Upadki Lehman Brothers czy ogromne kłopoty m.in. AIG i Morgan Stanley są dla mnie dużym zaskoczeniem – przyznaje Czarnecki.

Wylicza, że o ile, według doniesień, poziom całego rynku subprime był wart niewiele, bo jedynie ponad 800 mld USD, a średnia obniżka cen nieruchomości nie przekroczyła 30-40 proc., to wydaje się, że skala strat związanych z ryzykownymi kredytami nie powinna przekroczyć 250-300 mld USD. Tymczasem dotychczasowe straty są już szacowane na 500 mld USD. Jest też decyzja o konieczności wydania następnych 700 mld USD.

Czarnecki uważa, że wykupienie toksycznych aktywów za 700 mld USD powinno z czasem przynieść uspokojenie.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby poprawa nastąpiła już za dwa miesiące, choć równie dobrze może nastąpić dopiero pod koniec przyszłego roku. Nie można wykluczyć, że panika na rynku i brak zaufania ludzi do siebie są na tyle duże, że na uspokojenie będzie trzeba czekać nawet kilkanaście miesięcy – prognozuje Czarnecki.

Zdaniem inwestora, za oceanem z pewnością nastąpi zaostrzenie regulacji i wzmocnienie centralnego nadzoru.

- Cały rynek mocno się zmieni. Myślę, że w kierunku rozwiązań europejskich – stwierdził inwestor i dodał, że tymczasem trzeba liczyć się z przynajmniej średnioterminowym pogorszeniem sentymentu do sektora finansowego w USA.

Czarnecki jest jednak optymistą. Uważa, że kryzys w USA nie powinien przekładać na rynek polski.

- (…) U nas perspektywy wzrostu branży są nieporównywalnie większe niż w Ameryce – powiedział w wywiadzie dla ‼WSJ”.

Inwestor uważa, że coraz trudniej jest funkcjonować w sektorze finansowym i deweloperskim z powodu zmniejszenia płynności na rynku.

- Banki i firmy straciły do siebie wzajemne zaufanie. Nie chcą sobie pożyczać pieniędzy – mówi Czarnecki.

Twórca Getin Holdingu mówi, że w żadnej jego spółce pomimo okresowych nadwyżek pieniędzy nawet nie brano pod uwagę inwestowania w zagraniczne papiery. Deklaruje, że nie zamierza też niczego sprzedawać. Jednocześnie nie wyklucza takiej opcji kiedyś, w przyszłości.

- Nie ma miesiąca, aby ktoś nie zgłaszał się do mnie z pytaniem, czy chcę rozpocząć negocjacje – powiedział najbogatszy Polak w wywiadzie dla ‼WSJ”.

Czarnecki pytany o debiut giełdowy Getin International stwierdził, że przy obecnej koniunkturze nie ma to sensu. Inwestycje w Rosji, na Ukrainie oraz Polsce są na razie wstrzymane. I choć Getin Holding, Noble Bank i LC Corp. straciły od 25 do 50 proc. wartości, Leszek Czarnecki przekonuje, że prowadzonym przez niego interesom kryzys wcale nie zaszkodził.

- Nie sprzedałem ani jednej akcji, więc nic nie straciłem. Mało tego, dużo papierów kupiłem, m.in. LC Corp. (...) Co kwartał wykazujemy rekordowe wyniki i wierzę, że trzeci kwartał będzie równie dobry” – dodaje optymistycznie inwestor.

http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleI ... 8&open=sec
Data: czwartek, 2 października 2008, 10:33
 
Odpowiedzi: 5101
Wyświetleń 144505